O tom, čo mám rád

07. 09. 2022 Autor: Slavko Varinský

Volám sa Slávko Varinský a do Detského klubu chodím už dosť dlho. Mám tu veľa kamarátov. Niektorých poznám ešte zo školy.

Doma rád pomáham mamke s upratovaním: zametám, umývam riad, vynášam smeti. Chodím s ňou nakupovať a pomáham jej s nosením nákupných tašiek. S mamkou pravidelne cestujeme autobusom do Jakubian. Jakubany sú dedinka pri Starej Ľubovni.

Žije tam mamkin brat. Má dom s dvorom a záhradkou. Strýkovi tiež rád pomáham. Robím, to, čo je práve potrebné, napríklad hrabem lístie alebo oberám ovocie. Keď žil môj dedo, chodievali sme tam ešte častejšie. Spolu sme pracovali na poli. Sadili sme zemiaky. Chodievam tam veľmi rád. Tento rok som bol v Jakubanoch na letnej dovolenke. Je tam veľmi pekne, preto tam chodíme na prechádzky do prírody. Chodíme aj na sv. omše do miestneho kostola.

Rád pozerám televízne seriály. Môj najobľúbenejší seriál je Smallville. Je to seriál o živote Supermana, najlepšieho superhrdinu. Superman je známy aj pod menom Clark Kent. Má neobvyklé schopnosti, napríklad má veľkú silu, vie lietať, rýchlo beží a má röntgenový zrak. Hrá ho super herec. Volá sa Tom Welling. Som jeho veľkým fanúšikom. Moja obľúbená farba je červená. Páči sa mi, že aj Superman má červený plášť a červený prsteň.

S partiou z Detského klubu chodíme na bowling a do cukrárne. V cukrárni si zvyknem dať koláčik alebo čokoládovú zmrzlinu. Tú mám zo všetkých najradšej, hlavne teraz v lete. Moje najobľúbenejšie pitie je kofola. Spomedzi všetkých jedál mi najviac chutia rezance s makom.

Baví ma práca v záhradke, preto sa teším, že aj v klube jednu máme. Od jari do jesene sa o ňu spolu staráme: sadíme do zeme rôzne semienka, polievame ich, aby z nich vyrástli kvety, ovocie alebo zelenina, a nakoniec zbierame úrodu.

V klube píšem do kroniky o našich aktivitách. Do môjho zošita píšem o slovenských mestách. K textom vždy nalepím aj obrázok mesta, o ktorom píšem. Mnohé z týchto miest potom spoznávam počas spoločných výletov.

S kamarátmi z klubu chodíme aj na výlety po Slovensku, napríklad do Ružomberka, Kežmarku, Spišskej Novej Vsi a Vysokých Tatier. Cestujeme aj po svete. Boli sme v rôznych mestách, ale úplne najviac sa mi páčil náš výlet do Budapešti. Veľmi sa teším, že spolu chodíme na výlety. Je nám veselo a máme veľa pekných zážitkov. V Detskom klube sa mi všetko páči. Chodím sem rád, lebo sa tu dobre cítim. Viem, že ma tu majú radi. Som šťastný, že sa poznáme a dobre spolu vychádzame.

 

Slávko Varinský

 

Zdroje obrázkov:

https://www.jakubany.sk/album/foto-obce/

http://www.grkatpo.sk/?fotogalerie&id=191

https://ew.com/tv/2017/08/08/smallville-tom-welling-finale-superman-suit/