Moja obľúbená spisovateľka

11. 07. 2023 Autor: Danka Podhorová

   Moja obľúbená spisovateľka je Julie Klassenová. Píše historické ľúbostné romány, ktoré sa odohrávajú v Anglicku. Prečítala som už veľa jej kníh a ešte ma žiadna nesklamala. smile

Veľmi ma potešilo, keď som nedávno ako darček dostala poukážku na nákup kníh v kníhkupectve Phanta Rhei. S mamkou sme tam šli na nákup a kúpila som si ďalšie dve „klassenovky“ do mojej domácej knižnice: Maliarovu dcéru a Most na Belle Island.

   Ako celkom prvú som od známych dostala Klassenovej knihu Slúžka z Fairbourne Hall. Nevedela som sa od nej odtrhnúť. Potom mi mamka kúpila Hostinec v Ivy Hill, Panie z Ivy Cottage a minulé Vianoce mi darovala Nevestu z Ivy Greenu. Všetky tri som tiež prečítala jedným dychom. Tento rok som prečítala aj Tajomstvo Pembrooke Parku, ďalšiu knihu od Klassenovej, ktorú mi požičala kamarátka.

   Od kamarátov z Inklubu som dostala Vianoce v Ivy Hill, ktoré mám už prečítané. Neskôr mi darovali Lekárnikovu dcéru, ktorú som požičala kamarátke. Nedávno sa mi vrátila, takže som ju v júni začala čítať a dočítala som ju teraz začiatkom júla. Od sesternice mám požičanú Tichú guvernantku, do ktorej sa pustím už čoskoro.

   Minulý rok na meniny som od kamarátov z Inklubu dostala knihu Učiteľova dcéra, ktorú vám krátko predstavím. Je to veľmi zaujímavá a napínavá kniha. Hlavná hrdinka príbehu sa volá Emma. Je dcérou chudobného učiteľa. Emma je mi sympatická, lebo je múdra, pracovitá a má rada knihy. Jej otec má v škole málo žiakov. Hrozí, že školu budú musieť zatvoriť, preto obaja zháňajú nových študentov.

   Emma s otcom sa potom na pozvanie nasťahujú do domu Westonovcov. Majú tam bývať a učiť mladších synov rodiny. Emma stretáva aj starších synov pani Westonovej - Henryho a Filipa. Všetci traja sa poznajú ešte zo školy. Filip bol k Emme vždy dobrý. Naopak, Henry sa jej v škole posmieval, lebo je knihomoľka. Jednému z nich sa Emma zapáči. Ona ale nevie, ktorému z bratov môže veriť.

   Pani Westonová je k Emme a jej otcovi nepriateľská a v dome sa dejú zvláštne veci... Emma v noci počuje, ako v salóne niekto hrá na klavíri. Keď sa tam ide pozrieť, nikoho tam nenájde. Zdá sa jej, že ju niekto sleduje. Aké je tajomstvo rodiny Westonovcov? A nájde Emma nakoniec pravú lásku? To sa dozviete, keď si prečítate Učiteľovu dcéru od Julie Klassenovej. wink

   Knihy Julie Klassenovej sa mi páčia, lebo sú romantické, napínavé a vždy sa dobre skončia.  Odporúčam ich všetkým dámam a dievčatám, ktoré majú rady romantiku. Ja čítam jednu za druhou. Chcela by som ich mať doma všetky, aby som si ich mohla prečítať hocikedy aj viackrát.

 

 

Danka Podhorová

 

Zdroje obrázkov:

https://www.pantarhei.sk/media/mf_webp/JPG/media/panta/authors/klass.webp

https://www.pantarhei.sk/media/mf_webp/jpg/media/catalog/product/4/7/a1f51e3-00476584-23.webp