Koncert No Name a Nocadeň

23. 04. 2024 Autor: Ľubo Hampachel

 

   No Name a Nocadeň sú super kapely z Košíc. V marci som sa bol pozrieť na ich koncert. Koncert bol v Košiciach (prvý spoločný koncert v rámci turné No Name & Nocadeň – V Pôvodnom znení tour 2024, pozn red.). Hrali v opravenej športovej hale Stará jazdiareň. Hala bola plná ľudí. Všetko bolo vypredané. Na koncerte som bol s kamarátom Peťom z Golemu. V Goleme s nami hrá aj Dušan Timko, ktorý hrá v No Name na gitare. 

   O siedmej vystupovala kapela z Prahy (kapela Botox, pozn. red.). Potom prišli na rad Nocadeň. Nocadeň spievali Nestrieľajte do labutí, Steny aj Slová už nevravia nič. O deviatej vystúpila skupina No Name. Igor Timko zaspieval známe pesničky: Žily, Chémia, Prvá, LeknáČím to je? aj Nie alebo áno. Koncert končil okolo jedenástej večer. Spevák Nocadeň Rasťo Kopina a Igor Timko z No Name si spolu nakoniec zaspievali pesničku z nového CD-čka No Name. Pesnička sa volá V pôvodnom znení. Páčili sa mi všetky pesničky, ktoré hrali. Tá nová bola tiež super.  

   Všetci ľudia tlieskali a spievali pesničky spolu s nimi. Bola tam hlava na hlave. Bola taká tlačenica, že ma tam skoro pripučili, ale nič sa nestalo. Žijem, dýcham a som rád, že som tam bol. wink No Name budú vystupovať aj v máji. Majú hrať v Košiciach na Hlavnej pri Spievajúcej fontáne. Teším sa na to. Pôjdem sa tam pozrieť.     

(Prepis priloženej zvukovej nahrávky rozhovoru nášho redaktora Ľubomíra so spevákom skupiny Nocadeň Rasťom Kopinom uvádzame nižšie. :-)  pozn. red.)

Ľubo Hampachel: Od koľko rokov si sa stal spevákom?

Rasťo Kopina: Od mala ma to veľmi bavilo, ale tak profesionálne sa tomu venujem od roku 2000, kedy nám vyšiel vlastne album.

Ľubo Hampachel: No?

Rasťo Kopina: Ale predtým som, samozrejme, som sa vzdelával, chodil som na hodiny spevu, študoval som to. Takže je to vlastne dlhá cesta, celoživotná cesta.

Ľubo Hampachel: Koľko máš rokov?

Rasťo Kopina: No, koľko mám rokov? Dvadsaťtri sa mi zdá. Každý rok o rok viacej. A teraz budem mať štyridsaťosem.

Ľubo Hampachel: Aké jedlo máš najradšej?

Rasťo Kopina: Vieš čo, ja mám, že rád aj tradičné slovenské jedlo, takže bryndzové pirohy.

Ľubo Hampachel: Ďakujem.

Rasťo Kopina: Za máličko. Čau.

(Archívna fotografia skupiny No Name v Inklube – poznred.)  smile

 

Ľubomír Hampachel