Akvaparky

14. 09. 2022 Autor: Natália Bartová

V Košiciach nie sú akvaparky len kúpaliská, ktoré sú otvorené od konca júna do augusta, alebo podľa počasia, a to je veľká škoda. Keď je vonku horúco, tak je menej príležitostí na osvieženie. Na Slovensku sú akvaparky, ale len v Poprade, Liptovskom Mikuláši a ďalej od Košíc. Keď chcete navštíviť akvapark, tak musíte ísť napríklad do Vrbového, Tatralandie alebo niekde inde.

Ja chodím do Vrbového alebo do Tatralandie. Vrbové je pri Kežmarku a Tatralandia je pri Liptovskom Mikuláši. V Tatralandii je podľa mňa luxus, pretože je tam veľa toboganov pre deti, preto sú tam vyššie ceny. Majú tam rôzne procedúry, videla som napríklad procedúru, kde rybičky okusujú odumretú pokožku. :-) V Tatralandii je termálna voda, no tobogany nie sú prístupné pre vozičkárov. Keď chce vozičkár vojsť do bazénu, môže požiadať o plošinu do vody.

Majú tam aj vodný bar, kde sa dá kúpiť drink. Vnútorné bazény sú otvorené po celý rok. Vonkajšie tiež, no len tie, v ktorých je teplá termálna voda. Ostatné vonkajšie bazény sú v zime zatvorené. Vo Vrbove je málo toboganov, sú tam vnútorné aj vonkajšie bazény a voda je tam tiež termálna. Je super, že v bazénoch s termálnou vodou sa môžete zohriať aj v zime. Ponúkajú tam aj thajskú masáž. Viac sa mi páči v Tatralandii, pretože je tam viac atrakcií ako vo Vrbove. Niektoré akvaparky (vrátane Tatralandie a Vrbova pozn. red.) ponúkajú aj bezbariérové ubytovanie pre vozičkárov.

Natália Bartová